אבטחת הסיסמאות

סיסמאות הן קו ההגנה הראשון שלכם מפני פושעי אינטרנט. יש לבחור סיסמאות חזקות ושונות עבור כל אחד מהחשבונות החשובים שלכם, ומומלץ לעדכן את הסיסמאות באופן קבוע. הנה כמה טיפים איך ליצור סיסמאות חזקות ולשמור על האבטחה שלהן.

השתמשו בסיסמה ייחודית עבור כל אחד מהחשבונות החשובים שלכם, כגון חשבון דוא"ל או חשבון בנק מקוון

בחירה באותה סיסמה עבור כל החשבונות שלכם באינטרנט דומה לשימוש באותו מפתח כדי לנעול את הבית, המכונית והמשרד - אם פושע מקבל גישה לאחד מהם, כולם נמצאים בסכנה. לכן, אל תשתמשו באותה סיסמה עבור ניוזלטר מקוון, הדוא"ל וחשבון הבנק שלכם. אמנם שימוש בסיסמאות מרובות עשוי להיות פחות נוח, אך הוא בטוח יותר.

אם אתם מתעדים את הסיסמאות שלכם, שמרו את הרשימות במקום בטוח שהגישה אליו אינה קלה

כתיבת הסיסמאות היא לא בהכרח רעיון רע. אבל אם אתם עושים זאת, אל תשאירו פתקים עם הסיסמאות במקום גלוי לעין, במחשב או על השולחן.

השתמשו בסיסמה ארוכה המורכבת ממספרים, אותיות וסמלים

ככל שהסיסמה ארוכה יותר, כך קשה יותר לנחש אותה. לכן, צרו סיסמה ארוכה כדי לשמור על בטיחות המידע שלכם. הוספת מספרים, סמלים ואותיות רגילות ורישיות, מקשה על חטטנים למיניהם לנחש או לפצח את הסיסמה שלכם. אל תשתמשו ברצף תווים כגון "123456" או "סיסמה", ומומלץ שלא להשתמש במידע הזמין לציבור, כגון מספר הטלפון שלכם, בתור סיסמה. זה לא מאוד מקורי, וזה מאוד לא בטוח!

נסו להשתמש בביטוי שרק אתם מכירים

אפשרות אחת היא לחשוב על ביטוי שרק אתם מכירים, שיש לו קשר לאתר ספציפי, כך שיהיה לכם קל לזכור אותו. עבור הדוא"ל, למשל, אפשר להתחיל עם "חברים שלי רוני ודנה שולחים לי הודעה מצחיקה פעם ביום", ואז להשתמש במספרים ובאותיות מייצגות כדי ליצור ביטוי קשור. "Ron&DaS1#1" היא סיסמה שמבוססת על הרעיון הזה, מכילה משתנים רבים, ויש לה הרבה וריאציות. חזרו על התהליך הזה עבור אתרים אחרים.

הגדירו את אפשרויות שחזור הסיסמה שלכם והקפידו לעדכן אותן

אם שכחתם את הסיסמה או ננעלתם מחוץ לאתר, אתם צריכים דרך לחזור לחשבון שלכם. אם תצטרכו לאפס את הסיסמה, שירותים שונים יכולים לשלוח לכם הודעות לכתובת הדוא"ל לשחזור הסיסמה. לכן כדאי לוודא שכתובת הדוא"ל שלכם לשחזור סיסמה מעודכנת ומפנה לחשבון שאליו עדיין יש לכם גישה.

לעתים תוכלו גם להוסיף מספר טלפון לפרופיל שלכם כדי לקבל קוד לאיפוס הסיסמה באמצעות הודעת טקסט. ציון מספר טלפון שקשור לחשבון הוא אחת הדרכים הקלות והאמינות ביותר לשמור על בטחון החשבון שלכם.

לדוגמה, ספקי שירות שונים יכולים להשתמש במספר הטלפון כדי להקשות על מי שמנסה לפרוץ לחשבון שלכם, והם יכולים לשלוח לכם קוד אימות כדי שתוכלו להיכנס לחשבון שלכם אם תאבדו את הגישה אליו. שמכם לא יתווסף לרשימות שיווק ולא תקבלו יותר שיחות טלמרקטינג בעקבות הגדרה של מספר טלפון לצורך שחזור סיסמה ב-Google.

שימוש במספר הטלפון הנייד שלכם הוא שיטת זיהוי בטוחה יותר מאשר כתובת הדוא"ל לשחזור הסיסמה או שאלת בטיחות, משום שלהבדיל משתי הדרכים האלו, הטלפון הנייד שלכם נמצא ברשותכם, פיזית.

עם זאת, אם אינכם יכולים או רוצים להוסיף מספר טלפון לחשבון, אתרים רבים עשויים לבקש שתבחרו שאלה כדי לאמת את הזהות שלכם במקרה ששכחתם את הסיסמה. אם השירות שבו אתם משתמשים מאפשר לכם ליצור שאלה משלכם, נסו להמציא שאלה שיש לה תשובה שרק אתם יודעים, ושאינה משהו שפרסמתם או שיתפתם ברשת החברתית.

נסו להגדיר תשובה ייחודית אך גם כזו שקל לכם לזכור אותה - למשל באמצעות הטיפ שלמעלה - כך שאפילו אם מישהו ינחש את התשובה, הוא לא יידע איך להזין אותה בצורה הנכונה. חשוב מאוד לזכור את התשובה הזו - אם תשכחו אותה, ייתכן שלא תוכלו להיכנס שוב לחשבון שלכם.

כלי בטיחות

גלו את 5 התכונות המובילות של Google לבטיחות באינטרנט, שנועדו לשמור על בטיחות המשפחה שלכם באינטרנט.

חשבונות Google

הגברת האבטחה של חשבון Google שלכם

ניתן להוסיף שכבה נוספת של אבטחה לחשבון Google שלכם על ידי הפעלת אימות דו-שלבי. אם הפעלתם אימות דו-שלבי, Google תשלח קוד גישה לטלפון הנייד שלכם כאשר מישהו ינסה להיכנס לחשבון שלכם ממחשב לא מוכר. משמעות הדבר היא שאם מישהו יגנוב או ינחש את הסיסמה שלכם, הפורץ הפוטנציאלי עדיין לא יוכל להיכנס לחשבון שלכם משום שאין לו גישה לטלפון שלכם. כעת תוכלו להגן על עצמכם באמצעות משהו שאתם יודעים (הסיסמה) ומשהו שנמצא פיזית ברשותכם (הטלפון).

מידע נוסף

גשו להגדרות שלכם על ידי לחיצה על השם או התמונה שלכם בפינה השמאלית ולאחר מכן לחיצה על 'חשבון'.

למעלה, לחצו על 'אבטחה'. בתיבת הסיסמה, לחצו על 'הגדר' לצד 'אימות דו-שלבי'.

לאחר מכן תראו מדריך שינחה אתכם שלב אחר שלב בתהליך ההגדרה.

לאחר מכן תועברו חזרה להגדרות של אימות דו-שלבי. בדקו את ההגדרות והוסיפו מספרי טלפון לגיבוי.

זה הכל! בפעם הבאה שתיכנסו, תקבלו SMS עם קוד אימות.

Chrome

גלישה באינטרנט תוך שמירה על פרטיות

תוכלו להשתמש במצב גלישה בסתר במחשב, בטאבלט או בטלפון כדי לגלוש באינטרנט תוך שמירה על הפרטיות. ב'מצב גלישה בסתר', הדפים שאתם מבקרים בהם והקבצים שאתם מורידים לא נרשמים בהיסטוריית הגלישה או ההורדות של Chrome.

מידע נוסף

לחצו על תפריט Chrome בסרגל הכלים של הדפדפן ← לחצו על 'חלון חדש של גלישה בסתר'.

חלון חדש ייפתח עם סמל גלישה בסתר פינה. כדי לצאת, פשוט סגרו את החלון.

חשבונות Google

חשבון Google שלכם, בדרך שלכם

בדף הגדרות החשבון ניתן לראות שירותים ונתונים הקשורים לחשבון Google שלכם ולשנות את הגדרות האבטחה והפרטיות.

מידע נוסף

גשו להגדרות על ידי לחיצה על השם או התמונה שלכם בפינה השמאלית, ולאחר מכן לחיצה על 'חשבון'.

חשבונות Google

קבלו התראה כשהשם שלכם מופיע באינטרנט

היישום Me on the Web יכול לסייע לכם להבין מה אנשים רואים כשהם מחפשים אתכם ב-Google ולנהל את התכנים האלה. בעזרתו תוכלו להגדיר את התראות Google ולבדוק איזה מידע עליכם מופיע באינטרנט. היישום גם מציע לכם באופן אוטומטי מונחי חיפוש מסוימים שאולי תרצו לעקוב אחריהם.

מידע נוסף

היכנסו אל חשבון Google ועברו אל הקטע 'Me on the Web'.

לחצו על 'נהל את ההתראות שלי', ולאחר מכן לחצו על הלחצן האדום כדי ליצור התראה.

השם שלכם יופיע בשדה הטקסט. לחצו על שדה הטקסט כדי להציג התראות מוצעות נוספות.

לחצו על 'הוסף' כדי להוסיף התראה. לחצו על סמל העיפרון כדי לערוך התראה, ועל סמל פח האשפה כדי למחוק התראה.

בתפריט הנפתח 'באיזו תדירות' בחרו את תדירות ההתראות.

חשבונות Google

ניהול הנתונים המאוחסנים בחשבון Google שלכם

מרכז השליטה של Google מראה לכם מה מאוחסן בחשבון Google שלכם ומספק סקירה של חלק מהפעילויות האחרונות בחשבון. ממיקום מרכזי אחד תוכלו להציג בקלות את הנתונים והפעילויות שלכם ולקבל גישה להגדרות שבחרתם עבור שירותים כגון Blogger‏, יומן Google‏, Docs‏, Google+‎ ועוד.

מידע נוסף

היכנסו אל מרכז השליטה כדי להציג סיכום של הנתונים המשויכים לחשבון Google שלכם ולנהל את ההגדרות האישיות שלכם.

מכאן תוכלו להציג ולנהל נתונים המאוחסנים בחשבון Google שלכם.

כלי בטיחות נוספים