סוגים של נתוני מיקום שבהם משתמשת Google

סוגים שונים של מידע על מיקום עשויים להיות בשימוש במוצרים שונים של Google.

מידע משתמע על מיקום הוא מידע שאינו מציין במפורש היכן נמצא המכשיר שלך, אך מאפשר לנו להסיק שאתה מתעניין במקום או שאתה עשוי להימצא במקום מסוים. דוגמה למידע משתמע על מיקום עשויה להיות שאילתת חיפוש שהוקלדה ידנית עבור מקום מסוים. מידע משתמע על מיקום משמש במגוון דרכים. לדוגמה, אם תקליד "מגדל אייפל", אנחנו נסיק שאתה מחפש מידע על מקומות שנמצאים בקרבת פריז, ונוכל להשתמש בפרט הזה כדי לספק לך המלצות לגבי האתרים המקומיים.

מידע לגבי תנועה באינטרנט, כגון כתובת IP, מוקצה בדרך כלל בבלוקים המבוססים על מדינות, כך שניתן להשתמש בו כדי לזהות לפחות את המדינה של המכשיר שלך, ולבצע פעולות כגון לספק לך את השפה והמקום הנכונים עבור שאילתות חיפוש. המידע הזה נשלח כחלק רגיל של התנועה באינטרנט.

מוצרים מסוימים, כגון ניווט מסלול מפורט במפות Google לנייד, משתמשים במידע מיקום מדויק יותר. במוצרים האלה, בדרך כלל עליך לבחור להפעיל שירותי מיקום מבוססי מכשיר. אלה הם שירותים המשתמשים במידע כגון אותות GPS, חיישני מכשיר, נקודות גישה ל-Wi-Fi, ומזהי תחנות שידור סלולריות, שניתן להשתמש בהם כדי להסיק או לשער את המיקום המדויק. לאחר מכן תוכל לבחור לכבות את שירותי המיקום מבוססי המכשיר. מכשירים ו/או יישומים מסוימים עשויים גם להציע לך הגדרות נוספות לשליטה על מיקומים עבור שירותי המיקום מבוססי המכשיר. לדוגמה, במוצרים מסוימים, תוכל לבחור אם לאחסן את המיקומים האלה בהיסטוריה של אותו מוצר או חשבון.