שימוש ברשתות מאובטחות

כדאי להיזהר במיוחד בכל פעם שגולשים באינטרנט באמצעות רשת לא מוכרת, למשל באמצעות ה-Wi-Fi החינמי שבבית הקפה הקרוב לביתכם. ספק השירות יכול לעקוב אחר כל התנועה ברשת, והדבר עלול לכלול מידע אישי שלכם.

עם זאת, אם אתם משתמשים בשירות שמצפין את החיבור לשירות האינטרנט, הרבה יותר קשה לעקוב אחר הפעילות שלכם. כברירת מחדל, אנו מצפינים את חיבור ה-Gmail בין המחשב שלכם ל-Google - פעולה שמסייעת להגן על הפעילות שלכם ב-Google מפני מעקב על ידי אחרים. ההגנה הזו, שנקראת הצפנת SSL‏, ​​היא ברירת המחדל בעת הכניסה ל-Google Drive ולשירותים רבים אחרים.

בעת הגלישה באינטרנט, חפשו סימנים הקשורים לחיבור עם האתר.

ראשית, בדקו בשורת הכתובת בדפדפן אם כתובת האתר נראית אמיתית. כמו כן, כדאי לבדוק אם כתובת האינטרנט מתחילה ב-https://‎ - דבר שמעיד על כך שהחיבור לאתר הוא מוצפן ועמיד יותר בפני חטטנות או חבלה. דפדפנים מסוימים כוללים גם סמל של מנעול בשורת הכתובת ליד https://‎ כדי לציין בצורה ברורה יותר שהחיבור מוצפן ושאתם מחוברים באופן מאובטח.

כשאתם מתחברים באמצעות רשת Wi-Fi ציבורית, אם החיבור אינו מוצפן, כל אחד באזור יכול לעקוב אחר המידע העובר בין המחשב שלכם לבין הנקודה החמה של ה-Wi-Fi. הימנעו מביצוע פעולות חשובות כגון פעולות בנקאיות או קניות כשאתם נמצאים ברשתות ציבוריות.

אם אתם משתמשים ב-Wi-Fi בבית, מומלץ לוודא שאתם משתמשים בסיסמה כדי לאבטח את הנתב. פשוט פעלו לפי ההנחיות של ספק שירות האינטרנט או יצרן הנתב, כדי להגדיר סיסמה משלכם עבור הנתב במקום להשתמש בסיסמת ברירת המחדל של הנתב, שעשויה להיות ידועה לפושעים. אם פושעים יצליחו לקבל גישה אל הנתב שלכם, הם יוכלו לשנות את ההגדרות שלכם ולעקוב אחר הפעילות שלכם באינטרנט.

לבסוף, מומלץ להקפיד גם לאבטח את רשת ה-Wi-Fi הביתית כדי שאנשים אחרים לא יוכלו להשתמש בה, וכך להשיג שכבת הגנה נוספת. כלומר, מומלץ להגדיר סיסמה להגנת רשת ה-Wi-Fi - ובדומה לסיסמאות אחרות שאתם בוחרים, הקפידו לבחור שילוב ארוך וייחודי של מספרים, אותיות וסמלים כדי שאחרים לא יוכלו לנחש את הסיסמה שלכם בקלות. יש לבחור את ההגדרה WPA2‏ בעת הגדרת הרשת כדי להשיג הגנה מתקדמת יותר.

כלי בטיחות

גלו את 5 התכונות המובילות של Google לבטיחות באינטרנט, שנועדו לשמור על בטיחות המשפחה שלכם באינטרנט.

חשבונות Google

הגברת האבטחה של חשבון Google שלכם

ניתן להוסיף שכבה נוספת של אבטחה לחשבון Google שלכם על ידי הפעלת אימות דו-שלבי. אם הפעלתם אימות דו-שלבי, Google תשלח קוד גישה לטלפון הנייד שלכם כאשר מישהו ינסה להיכנס לחשבון שלכם ממחשב לא מוכר. משמעות הדבר היא שאם מישהו יגנוב או ינחש את הסיסמה שלכם, הפורץ הפוטנציאלי עדיין לא יוכל להיכנס לחשבון שלכם משום שאין לו גישה לטלפון שלכם. כעת תוכלו להגן על עצמכם באמצעות משהו שאתם יודעים (הסיסמה) ומשהו שנמצא פיזית ברשותכם (הטלפון).

מידע נוסף

גשו להגדרות שלכם על ידי לחיצה על השם או התמונה שלכם בפינה השמאלית ולאחר מכן לחיצה על 'חשבון'.

למעלה, לחצו על 'אבטחה'. בתיבת הסיסמה, לחצו על 'הגדר' לצד 'אימות דו-שלבי'.

לאחר מכן תראו מדריך שינחה אתכם שלב אחר שלב בתהליך ההגדרה.

לאחר מכן תועברו חזרה להגדרות של אימות דו-שלבי. בדקו את ההגדרות והוסיפו מספרי טלפון לגיבוי.

זה הכל! בפעם הבאה שתיכנסו, תקבלו SMS עם קוד אימות.

Chrome

גלישה באינטרנט תוך שמירה על פרטיות

תוכלו להשתמש במצב גלישה בסתר במחשב, בטאבלט או בטלפון כדי לגלוש באינטרנט תוך שמירה על הפרטיות. ב'מצב גלישה בסתר', הדפים שאתם מבקרים בהם והקבצים שאתם מורידים לא נרשמים בהיסטוריית הגלישה או ההורדות של Chrome.

מידע נוסף

לחצו על תפריט Chrome בסרגל הכלים של הדפדפן ← לחצו על 'חלון חדש של גלישה בסתר'.

חלון חדש ייפתח עם סמל גלישה בסתר פינה. כדי לצאת, פשוט סגרו את החלון.

חשבונות Google

חשבון Google שלכם, בדרך שלכם

בדף הגדרות החשבון ניתן לראות שירותים ונתונים הקשורים לחשבון Google שלכם ולשנות את הגדרות האבטחה והפרטיות.

מידע נוסף

גשו להגדרות על ידי לחיצה על השם או התמונה שלכם בפינה השמאלית, ולאחר מכן לחיצה על 'חשבון'.

חשבונות Google

קבלו התראה כשהשם שלכם מופיע באינטרנט

היישום Me on the Web יכול לסייע לכם להבין מה אנשים רואים כשהם מחפשים אתכם ב-Google ולנהל את התכנים האלה. בעזרתו תוכלו להגדיר את התראות Google ולבדוק איזה מידע עליכם מופיע באינטרנט. היישום גם מציע לכם באופן אוטומטי מונחי חיפוש מסוימים שאולי תרצו לעקוב אחריהם.

מידע נוסף

היכנסו אל חשבון Google ועברו אל הקטע 'Me on the Web'.

לחצו על 'נהל את ההתראות שלי', ולאחר מכן לחצו על הלחצן האדום כדי ליצור התראה.

השם שלכם יופיע בשדה הטקסט. לחצו על שדה הטקסט כדי להציג התראות מוצעות נוספות.

לחצו על 'הוסף' כדי להוסיף התראה. לחצו על סמל העיפרון כדי לערוך התראה, ועל סמל פח האשפה כדי למחוק התראה.

בתפריט הנפתח 'באיזו תדירות' בחרו את תדירות ההתראות.

חשבונות Google

ניהול הנתונים המאוחסנים בחשבון Google שלכם

מרכז השליטה של Google מראה לכם מה מאוחסן בחשבון Google שלכם ומספק סקירה של חלק מהפעילויות האחרונות בחשבון. ממיקום מרכזי אחד תוכלו להציג בקלות את הנתונים והפעילויות שלכם ולקבל גישה להגדרות שבחרתם עבור שירותים כגון Blogger‏, יומן Google‏, Docs‏, Google+‎ ועוד.

מידע נוסף

היכנסו אל מרכז השליטה כדי להציג סיכום של הנתונים המשויכים לחשבון Google שלכם ולנהל את ההגדרות האישיות שלכם.

מכאן תוכלו להציג ולנהל נתונים המאוחסנים בחשבון Google שלכם.

כלי בטיחות נוספים