איך אנחנו עוזרים בהגנה מפני מעשי תרמית והונאה

בדיוק כמו בעולם הלא מקוון, גם באינטרנט יש נוכלים ורמאים. Google נוקטת כמה צעדים כדי לשמור עליכם מפני תרמית.

הרחקת מודעות גרועות (ומפרסמים גרועים)

יש לנו מדיניות ברורה מאוד שקובעת מי יכול להציג מודעות באמצעות הכלים של Google. גיבשנו את המדיניות שלנו לגבי מודעות מתוך מחשבה על בטיחות המשתמשים ועל אמון המשתמשים. לדוגמה, איננו מתירים מודעות של הורדות זדוניות, של מוצרים מזויפים או מודעות עם שיטות חיוב מעורפלות. במקרים שבהם אנו מגלים תרמית במודעה, אנו מרחיקים לא רק את המודעה – אלא גם את המפרסם מלעבוד אי פעם עם Google שוב.

ציון מחירים בצורה ברורה

דרך אחת שבה פושעי אינטרנט מרוויחים כסף היא שימוש במחשב או בטלפון של מישהו כדי לבצע פעולה שעולה לאדם זה כסף, ונותנת כסף לפושע. לדוגמה, שיטה אחת היא ליצור אפליקציה שיכולה לגרום לטלפון של מישהו לשלוח הודעות טקסט או להתקשר לקו של שיחת טלפון בתשלום. לאחר מכן אדם זה מחויב בתשלום, שנגבה על ידי הפושע.

בטלפונים הפועלים באמצעות Android, תוכלו לראות מה האפליקציה מבקשת לעשות בטלפון שלכם על ידי קריאת התיאור ב-Google Play שנקרא "הרשאות". עיינו במידע זה לפני שתורידו אפליקציה, כדי להחליט אם כדאי לכם להוריד אותה או לא. לדוגמה, אם אתם מתכוננים להוריד אפליקציית רינגטון חדשה, תוכלו לבדוק אם האפליקציה הזו מסוגלת לבצע שיחות טלפון בשמכם. אם האפליקציה נראית לכם חשודה, תוכלו להחליט לא להתקין אותה.

במכשירים מתקדמים יותר של Android, אנו ניידע אתכם אם אפליקציה מנסה לשלוח SMS למספר טלפון העלול לגרום לכם לחיובים נוספים. לאחר מכן תוכלו לבחור אם להתיר לאפליקציה לשלוח את ההודעה או לחסום אותה.