למידע נוסף

הורים, מורים, ילדים ובני נוער, או כל מי שפשוט סקרן לגבי אוריינות ואזרחות דיגיטליות, הגעתם למקום הנכון. Google, בשיתוף עם כמה שותפים, ערכה רשימה קצרה של משאבים מועילים להכרת האינטרנט. מומלץ להמשיך לקרוא ולחקור יחד אתנו את נפלאות האינטרנט.

באתר יותר חכמים מהאינטרנט תוכלו למצוא מידע ותמיכה לגלישה בטוחה לילדים, נוער, הורים ומחנכים. באתר תוכלו לצפות בסרטונים בנושאים: צ'אטים, רשתות חברתיות, דואר זבל, שיתוף קבצים, שימוש נבון בטלפונים סלולריים, במשחקי רשת, במסרים מידיים ועוד. כמו כן תוכלו למצוא באתר משחקים וסרטונים לכל המשפחה בנושא גלישה בטוחה וכן שאלות ותשובות בנושא. עוד כולל האתר מידע בדבר גלישה בטוחה ברשתות חברתיות.

מטרידים אותכם באינטרנט ? פגעו בכם? מטרידים אתכם? יש מה לעשות! תוכלו לקבל עזרה טכנית והפנייה לסיוע חינוכי או רגשי על ידי אחד הגופים המומחים לכך, בקו החם של איגוד האינטרנט הישראלי בטל – 03-9700911. למידע נוסף תוכלו לפנות לאיגוד האינטרנט הישראלי בדוא"ל safe@isoc.org.il

באתר על הגובה – מחוברים תמצאו מדריך לילדים בעידן דיגיטלי ומשחקים המעבירים מידע ומסרים באשר לגלישה בטוחה ואחראית ברשת.

באתר 'בין הצלצולים' תוכלו למצוא פעילויות העוסקות במיומנויות חברתיות ובמניעת סיכונים ברשת האינטרנט. תוכלו להיכנס אליהן יחד עם ילדיכם. האתר פותח ומופעל על ידי הסתדרות המורים והמרכז לטכנולוגיה חינוכית, ומטרתו לתת בידי המורים כלים להתמודדות עם תופעת האלימות ולטפח אקלים חינוכי מיטבי.

הסיפור של יובל – במדור 'אני והחבר'ה' תוכלו להכיר את יובל, אחד מחברי הכיתה הווירטואלית. הוא מספר לנו מה קרה לו כשפרסמו תמונה שלו ברשת ללא ידיעתו. תוכלו לעזור ליובל ולייעץ לו מה לעשות, לענות על שאלת סקר בנושא וגם להכין בעצמכם קומיקס על הסיפור.

עם מי אתם מסכימים? היכנסו לפעילות ותוכלו לראות עם מי אתם מסכימים בוויכוח וגם להגיב על מה שנאמר:

מידע נוסף ניתן למצוא גם באתר עמותת אשנב או במרכז אשנב לידיעות ברשת בנושאי בטיחות באינטרנט. כמו כן תוכלו להוריד את "סרגל המצוקה של אשנב".

הצג סרטונים נוספים בנושא בטיחות בערוץ YouTube שלנו

באתר'בין הצלצולים' תוכלו למצוא מגוון פעילויות בנושאי מיומנויות חברתיות ומניעת סיכונים ברשת. תוכלו לעשות את הפעילויות בכיתה.

משאבים לכולם

מקורות מידע שמיועדים להורים

מקורות מידע שמיועדים לתלמידים

מקורות מידע שמיועדים למורים