איך אנחנו עוזרים לכם לשמור על אבטחת המחשבים והמכשירים שלכם

יש פושעים שמעוניינים במידע שלכם, כגון פרטי חשבון הבנק שלכם, תיבת הדואר הנכנס או סיסמאות לאתרי אינטרנט, ואילו אחרים עשויים לנסות לשלוט במכשיר שלכם - המחשב, הטאבלט או הטלפון.

באופן כזה הפושעים יכולים להשתמש במכשיר שלכם כדי למצוא מכשירים אחרים שבהם הם יוכלו לשלוט. לעתים הם משתמשים בכמות גדולה של מחשבים כדי להפיל אתרים מחוץ לרשת או כדי לפרוץ את מערכות האבטחה שלהם.

אחת הדרכים שבהן פושעים יכולים להשתלט על המחשב שלכם היא על ידי התקנת תוכנות הנקראות תוכנות זדוניות. אתם יכולים להגן על המחשב שלכם מפני תוכנות זדוניות. גם Google עובדת קשה כדי להגן עליכם, תוך שהיא נעזרת במאות מומחי אבטחה העובדים מסביב לשעון כדי להבטיח שהנתונים והמכשירים שלכם יהיו מוגנים.

עזרה בשמירה מפני תוכנות זדוניות

בדיוק כפי ש-Google מחפשת באינטרנט את האתרים עם התשובות הטובות ביותר לשאלות שלכם, כך היא גם מחפשת אתרים שנראים פוגעניים למשתמש או שמכילים תוכנות זדוניות. בכל יום אנחנו מזהים ומסמנים יותר מ-10,000 אתרים לא בטוחים כאלה, ומציגים אזהרות על כ-14 מיליון תוצאות חיפוש Google ו-300,000 הורדות, כדי להודיע למשתמשים שלנו שייתכן שמשהו חשוד מתרחש מאחורי אתר או קישור מסוים.

אנו משתמשים גם באותה הטכנולוגיה כדי לזהות אם מישהו שולח לכם הודעה ב-Gmail שעשויה להיות תוכנה זדונית או מזיקה, ולהזהיר אתכם אם אתם מנסים להוריד מאתר מסוים משהו שעשוי להיראות כמו רינגטון או PDF, אבל מכיל באופן סודי קוד שעלול להזיק למחשב שלכם.

אפילו אם הגעתם לדף שמכיל תוכנה זדונית, המהנדסים של Google בנו הגנות נוספות בתוך דפדפן Chrome אשר מסייעות למנוע מהתוכנה הזדונית להתקין את עצמה במחשב שלכם ולמזער את ההשפעה של התוכנה הזדונית על המחשב.

עזרה בשמירה על עדכניות

אחת הדרכים שבהן פושעים מצליחים לקבל גישה למחשב שלכם היא על-ידי איתור בעיות אבטחה ידועות בגרסאות ישנות של תוכנות הפועלות במכשיר שלכם. הם יודעים שאנשים רבים לא תמיד מקפידים לעדכן את התוכנות והתוכניות שבמחשב שלהם לגרסאות החדשות ביותר, המכילות את הגנות האבטחה הטובות ביותר. גם Google יודעת זאת, לכן תכננו את דפדפן Chrome כך שהוא יתעדכן באופן אוטומטי לגרסה החדשה ביותר בכל פעם שאתם מפעילים אותו, כך שתקבלו הגנת אבטחה מעודכנת בלי להתאמץ.

Chrome צריך לעבוד לעתים עם תוכנות אחרות, הנקראות 'יישומי פלאגין', כדי לבצע פעולות כגון הצגת תמונות או סרטונים באופן תקין. יישומי הפלאגין האלה עשויים גם לשמש פושעים כדי להשתלט על המחשב שלכם. אם Chrome מזהה פלאגין לא מעודכן שיש לו בעיית בטיחות, הוא יחסום את הפלאגין הזה עד שתהיה ברשותכם הגרסה הכי מעודכנת ומאובטחת ויציג לכם הודעה שמודיעה שיש לעדכן את הפלאגין.

עזרה בשמירה על בטחון המכשיר הנייד שלכם

לטלפונים חכמים המפעילים את תוכנת Android של Google יש הגנות דומות כדי להפחית את הסיכון לנזק.

Android דורש גם שכל אפליקציה בחנות Google Play תציין את סוג המידע שהאפליקציה רוצה לאסוף או לגשת אליו מהמכשיר שלכם, כדי שתוכלו להחליט אם אתם נותנים אמון באפליקציה או לא. אנחנו גם סוקרים באופן אוטומטי את Google Play כדי לחסום ולהסיר יישומים מזיקים, ועבור טלפונים מסוימים של Android, שירות אימות היישומים של Google בודק האם יש יישומים בעלי פוטנציאל מזיק, לא משנה מהיכן התקנתם אותם. לכן, אם אתם מתקינים אפליקציות ממקורות לא ידועים, כגון האינטרנט או חנות אפליקציות של צד שלישי, השירות החינמי הזה יספק לכם שכבה נוספת של הגנה.