מטרתה של Google היא לארגן את המידע בעולם כדי שיהיה נגיש ושימושי לכולם.

החברה שלנו הספיקה הרבה בתור חברה צעירה יחסית. מאז נוסדה Google בשנת 1998, היא הלכה וגדלה וכיום אנחנו משרתים מיליוני אנשים ברחבי העולם.

כשלארי פגש את סרגיי

המייסדים לארי פייג' וסרגיי ברין נפגשו באוניברסיטת סטנפורד ב-1995. עד שנת 1996, הם כבר בנו מנוע חיפוש (שבתחילה נקרא BackRub) שהשתמש בקישורים כדי לקבוע את החשיבות של דפי אינטרנט אינדיבידואלים.

Google Inc.‎

המייסדים לארי פייג' וסרגיי ברין קראו למנוע החיפוש שיצרו "Google", משחק מילים המושתת על המונח "googol", שמשמעותו במתמטיקה היא הספרה 1 כשאחריה מופיעים 100 אפסים. Google Inc.‎ נוסדה כאשר אנדי בכטולסהיים, אחד המייסדים של חברת Sun העניק המחאה בסך 100,000 דולר לאותה יישות – שעדיין לא היתה קיימת.

מחוץ למשרד

המטרה של "Google דודל" הראשון ב-1998 היתה ליידע את המבקרים בדף הבית שמנהלי Google לא מחוברים לאינטרנט ונסעו לפסטיבל 'האדם הבוער' בנבאדה. בימים אלה קיים צוות שלם של מציירי דודלים, ופרסמנו יותר מ-2,000 דודלים שונים בדפי בית ברחבי העולם.

מודעות 'עשה זאת בעצמך'

בשנת 2000 הצגנו את AdWords, תוכנית בשירות אישי ליצירת מסעות פרסום של מודעות באינטרנט. פתרונות הפרסום שלנו כוללים כיום מודעות ברשת התוכן, במכשירים ניידים ובסרטוני וידאו, כמו גם את מודעות הטקסט הפשוטות שהוצגו לפני יותר מעשור, והם מסייעים לאלפי עסקים לגדול ולהצליח.

Gmail: זה לא בדיחה

באחד באפריל 2004 השקנו את Gmail. בהתאם לגישה שלנו לדוא"ל, כללנו תכונות כגון חיפוש מהיר, יכולות אחסון אדירות והודעות משורשרות.

הנפקה לציבור

ההנפקה הראשונה שלנו, שכללה 19,605,052 מניות רגילות מסוג Class A בוול סטריט, התרחשה ב-19 באוגוסט, 2004.

מיקום, מיקום, מיקום

רכשנו את חברת המיפוי הדיגיטלי Keyhole ב-2004, והשקנו את מפות Google ואת Google Earth ב-2005. כיום, מפות Google מציגות גם תנועה חיה, הוראות תנועה ותמונות ברמת הרחוב, ו-Google Earth מאפשר לחקור את האוקיינוס ואת הירח.

שידור עצמי

ב-2006 רכשנו את אתר שיתוף הסרטונים YouTube. כיום, מדי דקה מעלים לאתר 500 שעות של וידאו. סרטוני חתולים, עיתונאות אזרחית, מועמדות פוליטית וקשתות כפולות מעולם לא נראו טוב כל כך.

הרובוט הירוק הקטן מגיע

במקביל לשמועות על "Gphone", אנו מכריזים על Android—פלטפורמה פתוחה למכשירים ניידים— וב-2007 על ‏Open Handset Alliance.

חוברת קומיקס חשפה את הסוד

Google Chrome התפרסם יום לפני שתכננו, כשחוברת קומיקס שמציגה את דפדפן הקוד הפתוח שלנו הופצה מוקדם מהצפוי. ההשקה הרשמית נערכה ב-2 בספטמבר, 2008.

מנכ"ל ויושב ראש

לארי פייג', המנכ"ל המקורי של Google עד 2001, חזר למלא את התפקיד באפריל 2011. אריק שמידט, כעת יושב ראש ההנהלה, מילא את התפקיד במשך 10 שנים.

Google+‎

ביוני 2011 הצגנו את פרויקט Google+‎, שמטרתו להביא את הדקויות ואת העושר של השיתוף בחיים האמיתיים אל האינטרנט, ולשפר את כל מוצרי Google, שכן ב- Google+‎ אפשר לראות אנשים, קשרים בין אנשים ותחומי העניין שלהם.

ההיסטוריה של Google בפירוט

מספר עובדות על Google

 • נוסדה בתאריך
  1998
 • מייסדים
  לארי פייג' סרגיי ברין
 • רישום בתור תאגיד
  ב-4 בספטמבר, 1998
 • הנפקה ראשונית לציבור (נאסד"ק)
  ב-19 באוגוסט, 2004
 • משרדים ראשיים
  ‎1600 Amphitheatre Parkway
  Mountain View
  CA 94043